Et tæt og gnidningsfrit samarbejde med dine leverandører er uden tvivl et afgørende parameter i en optimeret og konkurrencedygtig forsyningskæde.
På dette webinar gør vi dig klogere på, hvordan du får de bedste systemmæssige forudsætninger til at løfte kvaliteten af dine leverandørsamarbejder.
Vi tager udgangspunkt i Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management (afløseren til AX), og gennemgår de forskellige muligheder i standardløsningen og supplerer med unikke, værdiskabende funktioner fra vores tillægsmoduler, Axcite Procurement og Invoice Workflow.
Vi kommer rundt om hele indkøbsprocessen, og giver dig vores anbefalinger til, hvordan dine daglige processer kan optimeres, så du både får større overblik, sparer tid og bedre kan vurdere dine leverandørers performance.
Vi slutter af med en live Q&A.
Webinaret er relevant for logistik- og indkøbsansvarlige, som anvender Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management eller overvejer at opgradere.
Du får link tilsendt i din bekræftelsesmail, men du kan også tilgå webinaret fra dette link.
Webinaret bliver præsenteret af Anders Skov Nielsen, Application Consultant i Bredana Axcite.
Anders' speciale er indkøb og planlægning, og han er ansvarlig for vores modul, Axcite Procurement.
Anders er uddannet M.Sc. Eng i produktion og supply chain, og har erfaring fra store internationale virksomheder som Grundfos, Videx og Haldor Topsøe.
Application Consultant
Det er gratis at deltage.
Link til webinaret sendes på mail. Tjek dit spamfilter, hvis du ikke modtager noget direkte i din indbakke.
Ved tilmelding til webinaret, tilmeldes du samtidig Bredana Axcites nyhedsbrev, som udsendes 10-12 gange om året. Du kan til enhver tid afmelde dig igen.